O mnie

Szanowni Państwo!

Urodziłem się w 1966 roku, w Mysłowicach mieszkam 27 lat. Jestem absolwentem Technikum Górniczego w Mysłowicach, które ukończyłem w 1988 roku uzyskując zawód technik mechanik. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobyłem w KWK Mysłowice jako ślusarz-ratownik górniczy. W latach 1992 – 1999 należałem do NSZZ Solidarność KWK Mysłowice K.H.W. S.A.  Zasłużony Honorowy Dawca Krwi, od 2009 roku zarejestrowany w bazie DKMS Dawców szpiku kostnego.

Po 14 latach pracy w górnictwie założyłem działalność gospodarczą w branży marketingu sieciowej dystrybucji kosmetyków na rynku krajowym.

Jestem społecznikiem. W roku 2010 zostałem powołany przez Prezydenta Edwarda Lasoka na członka Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miasta Mysłowice. Od 2010 roku pełnię funkcję prezesa jednej z organizacji pozarządowych zajmującej się problematyką przemocy i uzależnień. W latach 2011 – 2014 pełniłem również funkcję przewodniczącego Rady Dzielnicy Bończyk-Tuwima.  W latach 2011 – 2016 byłem ławnikiem sądowym w Sądzie Rejonowym w Mysłowicach oraz Sądzie Okręgowym w Katowicach. W 2016 roku objąłem funkcję Radnego Rady Miasta Mysłowice. W Radzie Miasta Mysłowice uczestniczę w Komisjach: Polityki Społecznej i Zdrowia, pełniąc funkcję wiceprzewodniczącego oraz Komisji Samorządności i Przestrzegania Prawa, Komisji Rewizyjnej i Radzie Pożytku Publicznego  jako  członek. Jednocześnie uczestniczę w innych Komisjach jako Radny oraz słuchacz   – interesują mnie także sprawy Finansów i Rozwoju, Edukacja i Sport, oraz  Gospodarka Miasta i Ochrona Środowiska, więc dam z siebie wszystko, by pomóc mieszkańcom Mysłowic.

O mnie 2

Posiadam certyfikaty oraz szkolenia w zakresie: działalności kontrolnych Rady i jej Komisji,  ze szczególnym uwzględnieniem Komisji Rewizyjnej, w tym: miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, zarządzania finansami dla nie-finansistów, zagadnień administracyjno-prawnych organizacji pozarządowych,  negocjacji, tworzenia biznesplanu.

W 2006 roku rozpocząłem współpracę z Platformą Obywatelską RP i za zgodą Zarządu Regionu Śląskiego PO RP w 2010 roku powołałem drugie koło – Mysłowice Północ PO RP, w którym  pełniłem funkcję przewodniczącego. Byłem zarazem wiceprzewodniczącym Zarządu Powiatowego PO RP Mysłowice oraz delegatem na Konwencję Krajową w strukturze PO RP do roku 2016. Obecnie jestem członkiem Społecznego Stowarzyszenia Komitetu Obrony Demokracji.

Działalność polityczna była kontynuacją moich zainteresowań w zakresie zagadnień samorządu lokalnego w naszym mieście.

Żonaty, mam dwóch wspaniałych synów – 27 letniego Artura  i 7 letniego Ariela. Wolny czas spędzam czerpiąc radość z wychowywania młodszego synka. Lubię gotować, majsterkować, z przyjemnością chodzę do kina, teatru oraz na przedstawienia kabaretowe. Lubię  przyrodę i zwierzęta, uwielbiam słuchać muzykę i taniec.

Share Button