II Świętojański Bieg Trzeźwości ku czci św. Jana Pawła II

II Świętojański Bieg Trzeźwości ku czci św. Jana Pawła II

22 czerwca w Mysłowicach odbył się II Świętojański Bieg Trzeźwości ku czci św. Jana Pawła II.

Całe wydarzenie rozpoczęło się mszą za nasze miasto oraz uroczystym odpaleniem ognia świętojańskiego. Następnie byliśmy świadkami ciekawego festynu oraz Biegu Trzeźwości.

W tym roku uczestnicy maratonu mieli do pokonania 10 km leśnych i miejskich dróg dzielnic Bończyka oraz Janowa. Dla mniej wprawionych w bojach biegaczy organizatorzy – fundacja Felix – przygotowała nordic walking (trasa o długości  5 km). Co ciekawe chętnych było niemało, bo w biegu uczestniczyło aż 219 śmiałków!

Sam festyn to idealna okazja do spotkania z Mysłowiczanami, posłuchania miłej muzyki oraz dobra zabawa dla najmłodszych.

Jestem niezwykle dumny, że mogłem uczestniczyć w tym przedsięwzięciu i pomóc w tak szczytnej i wyjątkowej imprezie. Wierzę, że za rok będziemy świadkami trzeciego Świętojańskiego Biegu Trzeźwości ku czci św. Jana Pawła II, ponieważ właśnie takie wydarzenia pokazują jak ważna i jednocześnie niezwykle cenna jest integracja społeczności.

Serdecznie zapraszam zainteresowanych do zapoznania się z moją galerią:

* Zdjęcie we wstępie wiadomości zostało wykonane i udostępnione przez Tomasza Katana. Otrzymałem zgodę na publikację tej fotografii.
Share Button