1 Świętojański Bieg Trzeźwości ku czci Kardynała Augusta Hlonda

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Podczas zeszłorocznych wakacji, dokładnie 23 czerwca, odbył się 1 Świętojański Bieg Trzeźwości ku czci Kardynała Augusta Hlonda. Mysłowiczanie zaskoczyli organizatorów ogromną mobilizacją i zainteresowaniem. Całe wydarzenie mogę śmiało uznać za wielki sukces, ponieważ w imprezie wzięło udział wielu mieszkańców naszego miasta, którzy jednym głosem oceniają tę inicjatywę bardzo pozytywnie.

Bieg rozpoczął się przy Krzyżu Pamięci kard. Augusta Hlonda ul. Kolejowa w Mysłowicach, a zakończył się na skwerze przy Parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Mysłowicach ul. Jastruna 15. Uczestniczy przebiegli 7 kilometrów. Całą trasę mogą Państwo zobaczyć w tym miejscu.

Jestem wielkim entuzjastą takich wydarzeń, ponieważ niezwykle ważny dla każdego człowieka jest zdrowy tryb życia. Musimy także pamiętać, że wszystkie takie inicjatywy są ogromną promocją naszego miasta. Oczywiście, dodatkowym wyjątkowym akcentem było uczczenie pamięci kard. Augusta Hlonda. Myślę, że byłoby wspaniałym pomysłem powtórzenie tej imprezy w każdym następnym roku, ” do końca świata i o jeden dzień dłużej ” – jak mówi Jurek Owsiak organizując co roku Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Serdecznie zapraszam do zapoznania się ze zdjęciami z imprezy:

Share Button