Tak można pomagać!

Tak mozna pomagac

Po artykule – Piękniejsze miasto? Jest z tym problem! – dostałem od naszych czytelników wiele pytań w jaki sposób mieszkańcy Mysłowic mogą pomagać. Piszecie Państwo, że trudno pomoc miastu, choć nie jest to do końca prawda. Rozumiem, że niełatwo znaleźć pomysł na rozwój naszych osiedli, ale tak naprawdę to każdy z nas może pomagać.

Ważne, że pomoc nie jest zależna od tego z jakiej grupy społecznej się wywodzimy, jaką partię reprezentujemy, a nawet z jakiego osiedla jesteśmy. Najważniejsze są chęci i zaangażowanie.

Zaprezentowane poniżej przykłady projektów pokazują, że ludzie potrafią się jednoczyć.

UtwardzenieMurawyPrzedszkole1m UtwardzenieMurawyPrzedszkole1m
UtwardzenieMurawyPrzedszkole1m UtwardzenieMurawyPrzedszkole1m

Utwardzenie murawy i stworzenie parkingu dla Przedszkola nr 20 im. Misia Uszatka
Chcemy, aby rodzice, którzy przyjeżdżają po swoje pociechy mogły w spokoju zaparkować samochód. Jednak przedszkole znajduje się na bardzo ruchliwej ulicy i z tego powodu przywożenie i odbieranie dzieci jest dość kłopotliwe. Trzeba się śpieszyć, denerwować, a przecież jest to niepotrzebne. Dzięki inicjatywie powstanie utwardzenie murawy, na którym będą mogły parkować samochody. Na załączonych zdjęciach widza Państwo miejsce przed wykonaniem projektu. Przekazaliśmy na ten projekt 7800zł, które dał Radzie Osiedla Bończyk – Tuwima, prezydent miasta Mysłowice – Edward Lasok.

ParkZieleni1m ParkZieleni1m
ParkZieleni1m ParkZieleni1m

Park zieleni
Dużym projektem, w którym mam przyjemność uczestniczyć jest stworzenie parku zieleni na terenie ulic Staszica, Kormoranów, Wielka Skotnica obok Szkoły nr 24 i hali Widowiskowo Sportowej w Mysłowicach. Widzą Państwo miejsce, które jest przygotowywane, aby w przyszłości mógł tutaj pojawić się przyjemny dla mieszkańców park. Chcemy dać Mysłowiczanom miejsce na wypoczynek. Aktualnie w tym miejscu są wykonywane prace techniczne – wycinane są krzewy, a już niedługo będzie przygotowywana murawa. Problemem jest gruz – możecie go Państwo zobaczyć na zdjęciach. Naszym zadaniem jest stworzenie odpowiedniego, spokojnego miejsca, aby rodziny mogły wspólnie spędzać czas. O tym parku zieleni będę chciał wspomnieć w dodatkowym artykule, w którym pokażę przemianę tego miejsca.

SiatkaBoisko1m SiatkaBoisko2m

Siatka na boisku przy ul Bończyka 42
Ważnym tematem dla każdego mieszkańca jest bezpieczeństwo dzieci. Przez podjęcie decyzji w Radzie Osiedla Bończyk – Tuwima, w której przewodniczę, ogrodzenie powstało, sprawiliśmy, że najmłodsi mogą w spokoju oddawać się zabawie. Każdy z nas był kiedyś młodym i musiał uganiać się za piłką. Teraz, dzięki inicjatywie, postanowiliśmy pomóc młodzieży, która chce rozwijać swoje pasje. Dodatkowo młodzi piłkarze nie muszą obawiać się, że przez swoją grę zniszczą samochód pozostawiony obok na parkingu, czy też rozbiją okna.

OgrodzenieNaPlacu1m OgrodzenieNaPlacu2m

Ogrodzenie dla placu zabaw
Teraz na plac zabaw nie wbiegają bezpańskie zwierzęta, a dodatkowo dzieci nie mają możliwości wybiegnięcia na ulicę. Ten mały gest sprawił, że rodzice są spokojniejsi.

Budynki8-m Budynki9-m

Malowidła na hali Widowiskowo Sportowej
O tej inicjatywie wspomniałem już we wcześniejszym artykule – postanowiliśmy kupić farby, którymi zostały przykryte stare malowidła. Teraz hala Sportowa w Mysłowicach wygląda przyzwoicie, a malowidła nie szpecą budynku, a nawet śmiem twierdzić, że go upiększają.

Chcę przez te przykłady pokazać, że ludzie potrafią razem współpracować. Mamy tutaj przykłady różnorodnej pomocy, jednak wszystko ma na celu poprawę życia mieszkańców Mysłowic. Pamiętajmy – nie jest ważne z jakiego ugrupowania pochodzisz, czym się zajmujesz, jakie hobby preferujesz – najważniejsze są chęci!

Share Button